Aneta Abramowicz

 1. Siedlczanka. Polonistka żyjąca historią. W Grupie Twórczej „Fotogram” od 2003 r.
  Odkąd biorę udział w Międzynarodowych Plenerach Fotograficznych „Podlaski Przełom Bugu”, czuję ogromny sentyment dla terenów, położonych na wschód od Siedlec.
  Fotografia jest obecna w moim życiu od najmłodszych lat, dzięki Tacie, który robił mi zdjęcia na tyle często, że nie boję się aparatu fotograficznego. Sama zaczęłam fotografować, będąc w liceum. Od tamtej pory staram się zabierać ze sobą aparat we wszystkie podróże - małe i duże.
  Zaczynałam od fotografowania tego, co się nie rusza, czyli: wiekowych kamieniczek (głównie secesyjnych), zabytków architektury i sztuki. „Od zawsze” interesowały i intrygowały mnie okna oraz gra światła i cienia.
  Z czasem zbliżyłam się do ludzi, również obiektywem aparatu. Wreszcie spróbowałam fotografii reportażowej. I ta jest mi najbliższa do dziś, chociaż w tak zwanym międzyczasie zaprzyjaźniłam się też z makrofotografią i polubiłam fotografowanie cmentarzy.
  Odkąd jestem posiadaczką dwóch czarnych kotów, bardzo chętnie uwieczniam w moich kadrach zwierzęta.
  Od kilku lat piszę na blogu www.anetaa.wordpress.com . Więcej moich zdjęć znajdziecie na stronie www.anetaa.com.

 

Robert Arciszewski

Siedlczanin od dwudziestu lat, tęsknie spoglądający w swe mazurskie, rodzinne strony.

Nadworny fotograf Ośrodka Jeździeckiego Akademii Podlaskiej:
http://www.oj.ap.siedlce.pl/

 

 

 

Paweł Bączyk

Paweł Bączyk – fotograf amator . Z grupą Fotogram jestem związany od 2010 roku. Staram się łączyć podróże z fotografowaniem, szukając ciekawych kadrów . Dzięki fotografii odkrywam nowe miejsca, trafiam tam gdzie jeszcze nie byłem i poznaję ciekawych ludzi. Swój zachwyt polskim pejzażem staram się pokazać na zdjęciach . Więcej fotografii można obejrzeć na www.pawelbaczyk.com


Witold Bobryk

Z Grupą Twórczą „Fotogram” związany od 2009 r. Uczestniczył w wystawach zbiorowych zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach – „Portret” i „Polesie 2009”. Swoje zdjęcia publikował m.in. w albumie zbiorowym „Siedlce – znane i nieznane” (Siedlce 2009). Współpracuje z „Kulturą Siedlecką”.

 

 

 

Grzegorz Całka

Grzegorz Całka - fotografik amator.
Wiek ? jestem dorosły !!!
Osiągnięcia ? mam nadzieje że jeszcze coś osiągnę !!!
Motto do którego dążę w fotografii:
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeśli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda Ci się sprawić, aby ludzie patrząc
na Twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali" - Don McCullin.

 

Jarosław Domański

Od  wczesnej  młodości  podąża  drogą  fotografii.  Wywodzi  się  z  amatorskiego  ruchu fotograficznego  zrzeszonego  w Bialskim  Towarzystwie  Fotograficznym. Pracował  jako  instruktor  w  Młodzieżowym  Domu  Kultury.  Współpracował  jako  fotoreporter  z  regionalną  redakcją  „Gazety  Wyborczej”.  Aktualnie jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego przy MOK w  Białej Podlaskiej.  Uczestniczy w plenerach  fotograficznych, wystawach, organizuje  szkolenia  i pokazy slajdów. Jest autorem  kilku  wystaw  indywidualnych.  Jest  autorem  albumu  fotograficznego  BIAŁA  PODLASKA – KOLORY  NASZEGO  MIASTA, - wydawnictwa  promocyjnego  Urzędu Miasta,  kolekcjonerskich  widokówek  wydanych  z  okazji  VIII  Zjazdu  Wychowanków  i Absolwentów  bialskich  liceów im.  J. I. Kraszewskiego  i  im.  E.  Plater. Jego fotografie są wykorzystywane w  publikacjach, książkach, kalendarzach. Odbył  fotograficzne  podróże  po  Egipcie,  Maroku  i Indii.  Ulubioną  tematyką  są: ludzie, pejzaże  oraz  portrety  studyjne. Więcej fotografii  na  www.fotossc.pl

Sylwia Garucka - Tarkowska

Siedlczanka. Urodzona 21 czerwca 1977 roku. Absolwentka Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Swoje prace prezentowała m.in. w: Toruniu, Krakowie, Warszawie, Siedlcach, a także podczas wielu wystaw siedleckiej Grupy Twórczej FOTOGRAM i wielu edycji Galerii Bezdomnej. Autorka dwóch wystaw indywidualnych: "Portrety Siedlczan" i "Ocalić od zapomnienia". Uczestniczka wielu plenerów fotograficznych. Główne zainteresowania: żeglarstwo, podróże, fotografia portretowa i kreacyjna. Wielbicielka wszystkiego, co ludzkie, zakochana w człowieku i jego indywidualności. 

 

 

Artur Gołębski

Od wielu lat zajmuję się fotografią, która jest nie tylko moją pasją, ale i sposobem na życie.
Każde kolejne nowe miejsce, nowi ludzie pozwalają mi tworzyć własna rzeczywistość.

Każdą osobę, której wykonuję zdjęcia traktuję indywidualnie, bo przecież każdy z nas jest inny i każdy z nas ma w sobie to coś niepowtarzalnego.

Jeszcze do niedawna moja dotychczasowa niekomercyjna działalność fotograficzna koncentrowała się na zatrzymywaniu na zdjęciach niecodziennych widoków, krajobrazów. Starałem się uwiecznić na nich te krótkie momenty jak wschód słońca, lot ptaka czy choćby spadające krople deszczu.

Jednakże od jakiegoś czasu postanowiłem również uwieczniać na zdjęciach ludzi, ich emocje, twarze gdyż naprawdę wiele można odczytać z na pozór prostego ujęcia.

Strona Autorska : www.waszfotograf.com.pl

 

 

Kamila Grabowska

Fotografią zajmuję się od roku 2005. W latach 2005 - 2007 należałam do Grupy Fotografów Lubelskich, a od 2007 r. jestem jej członkiem honorowym. W roku 2009 zostałam członkiem zwyczajnym Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, a 2 lata później - członkiem siedleckiej Grupy Twórczej "FOTOGRAM".
Od samego początku ukierunkowałam swoje doświadczenia na fotografię portretową i reporterską, ponieważ są to najbliższe mi dziedziny fotografii. To zamiłowanie mogę realizować fotografując śluby i inne rodzinne wydarzenia. Wszędzie tam gdzie są ludzie mogę się doskonalić w moich ulubionych dziedzinach fotografii.

Zapraszam na moją stronę: www.kamilagrabowska.pl

 

 

Paweł Jakubik

Z Grupą Twórczą FOTOGRAM od 2004 roku. Zajmuje się głównie fotografią krajobrazu co zaowocowało osiągnięciami:
1. Wyróżnienia w konkursach fotograficznych organizowanych przez Polskie Towarzystwo  Hydrobiologiczne: „Między naturą a cywilizacją” oraz „W stronę …wody”.
2. Współautorstwo zdjęć w publikacjach wydanych przez Starostwo Siemiatycze
a) album „Ocalić od zapomnienia – Dolina  Bugu, przyroda, kultura, ludzie”.
b) folder turystyczny„Dolina Bugu”
3. Współautorstwo zdjęć w kalendarzu „Podlasie w obiektywie – 2008 oraz „Siedlce & okolice – 2009”

http://pawel-jakub.jalbum.net/galeria

Aleksandra Jurkowska

"Fotografią zajmuję się w zasadzie od niedawna. Jestem totalną amatorką, ale staram się to zmienić. Ostatnio nawet udało mi się wygrać konkurs „Zdjęcie z tatą” organizowany przez siedlecki MOK."

 

 

 

 

Sławomir Kordaczuk

Urodził się w Hołowczycach na Podlasiu. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Podlaskim, Akademii Podlaskiej w Siedlcach i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zastępca dyrektora Muzeum Regionalnego w Siedlcach, prezes Siedleckiego Klubu Kolekcjonerów.
                Uczestnik plenerów fotograficznych „Podlaski Przełom Bugu” i Grupy Twórczej „Fotogram”. Należy do Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczony przez to stowarzyszenie medalem srebrnym za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej nr 16/2008.

Zajmuje się zawodowo historią fotografii, Siedlec i regionu. W publikacjach, wykładach i pokazach multimedialnych wykorzystuje własne zdjęcia. Autor 20 książek, wśród nich 464-stronicowej monografii „Siedlecki fotograf Adolf Ganiewski (Gancwol) 1870-1942” oraz autorskiego albumu fotografii „Siedlce moich ścieżek”.

Adam Krasuski

Adam Krasuski. Siedlczanin. Fotografią zajmuję się amatorsko od kilku lat. Z Grupą Twórczą Fotogram związany jestem od początku jej powstania. Zdecydowanie wolę fotografować ludzi, architekturę niż opowiadać  o sobie.

 

 

 

 

Agnieszka Król

Fotografia zawładnęła moim sercem już w dzieciństwie, dzięki mojej mamie. To ona wprowadziła mnie w ten magiczny świat subiektywnego odtwarzania rzeczywistości. Robienie zdjęć stało się moją wielką pasją, impulsem do zatrzymania się nad codziennością, dostrzeżenia czegoś w niczym. Ulubionym przeze mnie tematem jest makrofotografia, ukazuje ona to, czego w biegu nie zauważamy. Zupełnie inną, nową drogę w fotografii pokazała mi Izabela Jaroszewska, zainteresowała człowiekiem - pod jej okiem nauczyłam się chwytać emocje, uczucia i utrwalać chwile w kadrze.
Nowe możliwości rozwoju daje mi współpraca z innymi pasjonatami fotografii w Grupie Twórczej FOTOGRAM.

 

Jarosław Kurzawa

Redaktor, fotoreporter portalu, absolwent Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Pochodzę z Turku w Wielkopolsce, w Siedlcach mieszkam od 10 lat.

 

 

 

 

 

Krzysztof Miduch

Krzysztof  Miduch – mieszkaniec Siedlec, z wykształcenia chemik, obecnie lektor języka angielskiego, z zamiłowania podróżnik. Fotografią interesuje się od zawsze. Członek Grupy Twórczej FOTOGRAM od 2003 r. Dotychczas brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Autor wystawy indywidualnej „Bhutan – Królestwo Grzmiącego Smoka”. Uczestnik corocznych plenerów „Podlaski Przełom Bugu” oraz plenerów G.T. FOTOGRAM.

 

 

Henryk Oleszczuk

Henryk Oleszczuk
Urodziłem się w 1962 r. Mieszkam w Siedlcach.
W latach 80. byłem członkiem Bialskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1988 do 1990 r. pracowałem jako nauczyciel fotografii w Młodzieżowym Domu Kultury w Białej Podlaskiej. W 1990 r. ukończyłem Studium Fotografii Artystycznej i Technicznej.
Uczestniczyłem w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, plenerach i warsztatach. Jestem członkiem–założycielem Fotoklubu Podlaskiego oraz członkiem Grupy Twórczej Fotogram w Siedlcach. Pracuję w laboratorium fotograficznym i studio.
Podobnie jak kolekcjoner, popychany jestem przez namiętność, która nawet jeśli wydaje się kierować ku teraźniejszości, łączy się z poczuciem przeszłości. Nie staram się jej uporządkować.
Fotografia jest dla mnie aktem poznawczym, ale często też intuicyjnym kontaktem ze światem. Jest rozpatrywaniem rzeczywistości jako nieskończonego szeregu sytuacji, które wzajemnie się odzwierciedlają, wyszukiwaniem analogii w przedmiotach najróżniejszych. Aparat fotograficzny stwarza płynną metodę odnajdywania tej innej rzeczywistości, ponieważ naturalne widzenie często nie zaspokaja mnie. W zasadzie wszystkie tematy są dla mnie godne uwagi jako pretekst do ćwiczenia fotograficznego sposobu widzenia świata.
Poprzez fotografię odszukuję swoje miejsce w świecie. Nie zawsze chodzi mi o wywołanie jakiegoś nastroju, ale czasami o uzewnętrznienie samego procesu percepcji, w którym dostrzegamy bezwiednie to, co zwykle umyka naszej uwadze. Nie staram się też reprodukować rzeczywistości.

Andrzej Ruciński

Andrzej Ruciński - pedagog, instruktor fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Od roku 1981 zajmuje się upowszechnianiem fotografii. Inicjator i uczestnik wielu wystaw, plenerów i akcji fotograficznych o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Wystawy indywidualne: Siedlce 1986, 88, 92, 2005, 07; Kraków 1990, 1991;
Warszawa 1995, Ostrowiec Świętokrzyski 1999, Końskie 2004, 2005, Rzeszów 2005, 2006, Rybnik 2007, Chełm 2008. Ulubione tematy to portret, krajobraz i miasto.

 

Artur Ruciński

Artur Ruciński –­­ fotografuję ( w zasadzie ) od końca ubiegłego wieku. Do grupy dołączyłem w 2003 r. i od tamtego czasu zaczęło się ,,poważniejsze  podejście do  sprawy”. Staram się doskonalić warsztat  poprzez fotografowanie najróżniejszych tematów i dziedzin życia. Brałem udział  w kilku plenerach i wystawach FOTOGRAMU.

 

 

 

Aleksander Skums

Jestem wykładowcą na AP. Fotografia jest moją pasją, którą zajmuję się ponad 30 lat i cały czas się uczę. Na szczęście ta nauka jest przyjemna. Dużo mi dają spotkania z kolegami i koleżankami z "FOTOGRAMU" i wspólne wyjazdy na plenery. Od momentu utworzenia Grupy Twórczej FOTOGRAM biorę udział we wszystkich wystawach poplenerowych: Biebrza, Puszcza Kozienicka, Zamość, Kruszyniany, Góry Świętokrzyskie itd., jak również w corocznych wystawach naszej grupy na różne tematy. Brałem udział w kilku plenerach „Podlaski Przełom Bugu”. Lubię fotografować wszystko, mam tylko jeden problem: brak czasu.....

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć:

http://www.photosig.com/go/users/view?id=328021
http://www.photoforum.ru/22171/

Daniel Strzaliński

Daniel Strzaliński - od kilkunastu lat hobbystycznie związany z fotografią, od kilku również zawodowo. Czynny uczestnik spotkań, plenerów i wystaw grupy Fotogram od początku 2002 roku. Prywatnie uwiecznia głównie krajobraz i reportaż z ciekawych wydarzeń.

Strona autorska www.daniel.strzalinski.pl

 

 

 

Adam Tarkowski

Fotografuję od wielu lat, zupełnie amatorsko, znajdując wielką przyjemność w podglądaniu świata. Od zawsze towarzyszy mi to samo emocjonujące wrażenie wyjątkowości uwiecznionej chwili – kiedyś, w ciemni fotograficznej sam na sam z wyłaniającym się czarno-białym obrazem, jak i teraz z małym kompaktowym aparatem cyfrowym. Dzięki przyjaźni z FOTOGRAMEM miałem okazję uczestniczyć w trzech plenerach fotograficznych.
Mój ulubiony "zestaw fotograficzny" to rower i aparat.

 

 

Arkadiusz Włodarczyk

Od urodzenia mieszkam w Siedlcach ( poza samą chwilą narodzin w W-wie).Fotografią zajmuję się od ok. 20 lat. Na początku była fotografia analogowa w B&W i samodzielne wywoływanie filmów ( tworzenie ciemni, wyjazdy za wschodnią granicę po sprzęt itp.). Uwiecznianie podróży po Polsce podczas wędrówek pieszych. Od pięciu lat fotografia cyfrowa m.in. zdjęcia reklamowe, sesje ciążowe, sesje dzieci itp. Kocham wschodnie kresy i dziką przyrodę, czynnie uprawiam turystykę kolarską i pieszą. W przyszłości planuję wyjazd koleją transsyberyjską i od J. Bajkał przez Azję do Indii rowerem (ok. 14tys. km.). Współpracuję z Przychodniami Zdrowia "Centrum", dla których wykonuję zdjęcia reklamowe, Szkołą Rodzenia Ewy Prokurat, z Regionalną Telewizją Internetową "Tv Powiat".
Uwieczniam wszystko co się rusza i nie tylko, aby coś po mnie zostało bo aparat to potężna broń.

Marek Zubik

Absolwent kierunku pedagogika kulturalno-oświatowa Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Temat pracy magisterskiej: „Fotografia socjologiczna w Galerii fs w Białej Podlaskiej”.
Marek Zubik od kilku lat zajmuje się fotografią czynnie. Uczestniczy w plenerach, bierze udział w zbiorowych wystawach fotografii m.in.: „Drohiczyn 2002”, „Podlaski Przełom Bugu 2003”, „Biebrza 2003”, „Czysta woda doliny Bugu”, „Zamość 2004”.
Swoje prace prezentował również w Galerii Akademii Podlaskiej m.in. na wystawie „Studenci pokazują”.
Ulubione tematy  to: portret w naturalnym otoczeniu, zapis socjologiczny, reportaż, ginąca architektura.